20 Mart 2016

Tanrı Parçacığı Felsefi ve teolojik Değerlendirmeler,Caner Taslaman..ya 50 sayfacık bişeydi ama anlaması zordu bea.
kitapla ilgili tüm ayrıntılar zaten arka kapak açıklamasında yer alıyor.tanrı parçacığının keşfedilmesiyle hem bilim hem de felsefe dünyasının nasıl etilendiği ve tanrı parçacığının bu platformlarda nasıl ele alınıp değerlendirildiğinden ve anrı parçacığına olan doğru ve yanlış yaklaşımları ele alan bir çalışma.50 sayfa ama bilimsel bir dille yazılmış anlamak için kafa yormanız gereken yine de büyük bir keyifle okunan bir kitap.sıra gelsin yeni caner hoca kitaplarına.

Günümüzde modern bilimin çok tartışılan konularından, Tanrı Parçacığı deneyi nedir? Tanrı Parçacığı gerçekten bulundu mu? Tanrı parçacığı neyi kanıtlar? Tanrı parçacığı ve dinin nasıl bir ilişkisi vardır? Higgs Bozonu ne demek? Higgs alanı nedir? v.b. sorulara cevap arıyorsanız, Caner Taslaman'ın, Tanrı Parçacığı ile ilgili makalesinden kitaba dönüştürülen bu çalışmayı tavsiye ediyoruz. 

Arka Kapak Yazısı: "Tanrı parçacığı nedir? CERN'de yapılan milyarlarca dolara mal olan deneysel çalışmalarla hangi sonuca ulaşıldı? Bu parçacığın var olması Tanrı'nın var veya yok olması anlamını taşımakta mıdır? 

"Boşlukların tanrısı" yaklaşımları neden kullanılmamalıdır? Stephen Hawking hangi hususta yanılmaktadır? Tanrı Parçacığı ve Tanrı'nın gizliliği arasında kurulacak analoji nasıl ufuklar açabilir? Evrenin akılla anlaşılabilecek bir yapıya sahip olmasından ve insan zihninin evreni anlayabilmesinden ne tür sonuçlar çıkarmalıyız? Bilimlerin temel sorunlarını anlamada felsefeye düşen rol nedir? Bilim hangi sorulara cevap veremez? Bu ve benzeri soruların cevaplarını merak ediyorsanız bu kitapçığı okuyunuz. "
(Tanıtım Bülteninden)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)