3 Nisan 2016

terörün ve cihadın retoriği,caner taslaman..


bir caner taslaman hoca kitabıyla daha karşınızdayım efendim.
dün akşam bir yandan habertürk'teki programda caner taslaman ve emre dorman hocaları dinlerken bir yandan da bu kitabı okudum ve durun daha bitmedi bu kitabın ardından bir caner hoca kitabı daha bitirdim.kitaplar bttiiğinde saat iki buçuktu ama program hala devam ediyordu ve benim beynim ambale olmuştu :)))
bu arada emre hocanında tüm kitapları #hepsiburda sipariş lsiteme eklendi.en son verdiğim siparişim elime ulaşsın hemen onaylayacağım sipariş listesini.
kitaba gelince,terör ve cihad kavramlarının devletler,legal ve illegal topluluklar elinde nasıl kendi çıkarları doğrulusunda yorumlandığını anlatan bir eserdi efendim.
son zamanlarda tüm dünyada terör eylemleri,ölümler ve savaş yaşamırken tam da okunması gereken bir kitap...


Felsefenin sadece soyut konularla ilgili olmadığı ve günümüz dünyasında insanları etkileyen en önemli sorunlarla ilgili olarak felsefi irdelemenin ne kadar önemli olduğu bu kitapta gösteriliyor. Dünya barışının sağlanması için, siyasi menfaatlerle yönlendirilen retoriğin durdurulması gerektiği ve felsefeye, dünya barışına giden yolda önemli bir görev düştüğü, bu kitaptaki makalelerin yazarlarının ortak kanaatidir. Elinizdeki kitapta bir yandan Habermas, Derrida, Huntington, Foucault, Kant, Edward Said, Chomsky gibi önemli düşünürlerin fikirlerine atıflar yapılıyor, bir yandan kitabın konusuyla ilgili Kuran ayetleri irdeleniyor, bir yandan da dünyada hepimizin tanıklık ettiği olgular felsefi bir bakışla ele alınıyor.


caner taslaman hocanın kitap yorumları için buraya tıklayınız..
terörsüz,savaşsız bir dünya duasıyla inşllh...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Related Posts with Thumbnails