15 Ağustos 2012

inception / başlangıç

inception
son dönemde seyrettiğim en muhteşem amerikan filmi.blog da sık sık bahsediyorum kore fanıyım,kore filmi izliyorum diye.kpss sınavı zamanı kadim dostum nazo'nun tavsiyesiyle kore filmine ara verip seyrettiğim bir film.tek kelimeyle muhteşemdi.çok söze gerek yok izleyin yeterli :)


filmin imbd puanı 8,8
yönetmen christopher nolen,baş rolde leonardo de caprio.
yönetmenin batman haricinde her filmi izlenmeli ama inception kesinlikle profösörlüğü hak ettiği bir film.
bu arada batman'i izleyip de hiç beğenmedim :)


yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmi seçilmiş.
bence de bu sıfatı hak ediyor.


 Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye malolmuştur.
Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.
Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.
Olay yeri ise zihniniz.

trailer

 

tekrar tekrar izlemekten bıkılmayacak bir film inception.
iyi seyirler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Related Posts with Thumbnails