4 Eylül 2012

.bir yumak mutluluk,debbie macomber..

serinin ikinci kitabı,bir yumak mutluluk.ilk kitapta tanıştığımız roman kahramanlarının hikayeleri,onlara yeni eşlik eden karakterlerle birlikte devam ediyor.


sıcasık bir roman.seri olması da ayrıca güzel.hikaye film tadında devam edip gidiyor.hoş kapak tasarımı,yazarın akıcı dili,romanın size verdiği ümit..her şeyiyle hoş bir kitap.
ama bana daha çok kadın kiatbı gibi geldi.hani erkekler okursa amma da kadınca bir şey diyecekleri türden :)
tabi yine de erkekler de okumalı,hayata daha insanca,daha sıcak bakabilmek için.iyileri tabi tenzih ederiz ama erkek bakış açısının da çok duygusal ve romantik olmadığı kesin.
neyse okuyanı pişman etmeyecek bir seri.keyifle okunacak türden bir kitap.alıntı :
"Macomber, gerçek kaderlerinin peşinden koşmak için eski hayatlarından vazgeçen insanların hikâyesini çok samimi bir dille anlatıyor."
Booklist 
"Hayatları birbiriyle kesişen dört kadın aracılığıyla insan ilişkilerine içten bir bakış."
Midwest Book Review 
"Macomber müthiş bir öykücü… Çizdiği karakterler son derece derin ve gerçekçi."
Publishers Weekly
"Debbie Macomber yüreğiyle yazıyor."
Library Journal
Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen DEBBIE MACOMBER, yürek ısıtan romanı Küçük Mucizeler Dükkânından sonra yepyeni bir sayfa açıyor.
Geçmişte yaşadıklarım bana şunu öğretti: Hepimiz bu dünyaya, hayatımızı en iyi şekilde yaşamak için geliyoruz ve inanın bana, hayat saklanarak, umutsuzluklarla, pişmanlıklarla harcanamayacak kadar kısa. Dertler ve sıkıntılarla boğuşurken her gün, bir öncekinin aynısı gibi görünmeye başlıyor. Oysaki her yeni gün kendi mucizelerini de beraberinde getiriyor. Hem de en beklenmedik anlarda...
Doğduğumuz andan itibaren hepimize birer yumak iplik veriliyor; bundan mutluluğun desenlerini örmek ise bizim elimizde…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Related Posts with Thumbnails