22 Şubat 2014

kitap alışverişi..

siz hiç a101'e kahve almaya diye girip kitap alıp çıktınız mı ? :)
benim gibi kitap kurtları; evet,evet dedi bu soruya :)
bir arıza sen misin,biz de öyleyiz dediniz değil mi ? :P evet öyle dediniz :)
neyse kitap aldığım günler çok mutlu oluyorum.ah birde almayı istediklerimi alabilsem
sübaneke,dnimiz,amin :)
fırat'ın kulaklarını çınlatmadan olmazdı :)
ilk kitap kendime :)


alıntı :
Bu eser, belli bir tarih dönemindeki siyasi gelişmeleri değil, sanatsal, felsefi, bilimsel, sosyal, dini gelişmeleri de bünyesinde barındırıyor. Harita ve resimlerin yanında medeniyetler, devletler, olaylar, insanlar gibi pek çok konuda verilen kısa bilgiler birbirini tamamlıyor.

İnsanlık tarihinin öyküsel bir özetini sunan "Dünya Tarihi", yerleşik uygar toplumların oluşumundan dünya savaşlarına, Avrupa monarşilerinin ortadan kalkışından, İslam'ın yükselişine kadar dünyayı şekillendiren olayları çarpıcı bir şekilde anlatıyor. Türkiye tarihinin önemli mihenk taşlarına da yer veren eserde, binlerce yıllık tarih bir nefeste okumakla kalınmıyor, tarihsel olayların birbirine bağlılığı ve nedenleri de kolayca anlaşılıyor.

bu da prensesime.o çoktan okuyup bitirdi bile.
bu kitabı bende okuyacağım :)


alıntı :
istanbulda Tehlike 

Tuncel Altınköprünün çocuklar tarafından çok sevilen Ufaklık Serüven Peşinde serisinde macera "İstanbulda Tehlike" ile devam ediyor. 
Bu defa macera, Ufaklıka yanlışlıkla verilen bir cep telefonuyla başlar. Çocuklar kendilerini bir anda, İstanbulu kan gölüne çevirmek isteyen terör örgütlerinin ortasında bulurlar. Teröristlerin asıl hedefi, dünyanın önde gelen devlet başkanlarının da katıldığı Dünya Güvenlik Örgütünün İstanbul toplantısıdır.
Bu arada ölümcül bir gazın etkisindeki Ajan X için ölüm emri çıkarılmıştır. Kahramanlarımız zor durumdaki bu ajana yardım ellerini uzatırlar. Hem onu içine düştüğü ölüm tuzağından çekip çıkarırlar, hem de İstanbulu ve tüm dünyayı teröristlerin pençesinden kurtarırlar.

az kalsın söylemeyi unutuyordum.kitapların normal satış fiyatları daha pahallı.a101!dw çok uygun fiyatları.
idefix ve d&r'a şöyle bir göz attım;)
bu gecelik bu kadar yeter.
bir başka postta görüşmek üzere :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Related Posts with Thumbnails