11 Şubat 2013

vittorio,anne rice.

vittorio anne rice
bayağıdır şunu okudum postu yapmamıştım.zira derslerden kitap okuyacak zamanım hiç yoktu gerçi hep söylüyorum benim derslerimde kalın kalın takoz büyüklüğünde ilahiyat kitaplarından ibaret olunca okuma açlığı pek çekmedim.ama insan bi kafasını dağıtsın,bi soyal bir şey yapsın,bi farklı bir şey yapsın istiyor.işte ben de ara dönemden faydalanıp elimdeki vampirli mampirli hediye gelmiş olan kitabımı bitirdim :)


vittorio...anne rice
şimdi kitap hakkında konuşalım :)

alıntı:
Küçük bir çocukken korkunç bir rüya görmüştüm. Rüyamda kardeşlerimin kesik başlarını kucağımda tutuyordum. Kocaman, kıpır kıpır gözleri ve kızarmış yanakları dışında tamamen hareketsiz ve sessizdiler. Benimse adeta dilim tutulmuş, kucağımdaki bu korkunç görüntüye bakakalmıştım
Ve bir gün rüyam gerçek oldu.
Ama kimse, ne onlar ne de benim için ağlayabilir artık, çünkü isimsiz olarak gömülmelerinden bu yana beş yüz yıl geçti.
Ben bir vampirim.
Adım Vittorio...''
''Pandora'' ve ''Vampile Konuşma'' nın yazarı Anne Rice bu kitapta, bizi ortaçağın Floransa'sına, Vampir Vittorio'nun ülkesine götürüyor. 'Romeo ve Juliet'in vampir versiyonu olarak adlandırılan bu roman, kutsal ve lanetli harikalarla dolu bir Rönesans İtalya'sında genç aşkın masumiyetin yitiriliş öyküsünü anlatıyor.

benim yorumum
sıkıldım :) hem de vampir hikayelerini çok severim.gerçi yazar hikayeyi kahramanın dilinden anlatmış. ama uzunca bir süre yarım kaılp ondan sonra tamamladığım için de olabilir.ama okuyun,okumamazlık etmeyin :)
bir kez daha anladım ki bir kitabı sevmem de enn önemli kriter yazarın diliymiş...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)