19 Haziran 2016

diriliş,tess gerrıtsen...

ya hep mi hunharca cinayet işlemek zorundalar yahu.
aghata teyzeminki gibin ingiliz edasıya cinayet işleseler olmaz mı be :))
polisiye olduğu için umutla başladığım bir kitaptı ama ne yazık ki bana beklediğimi vermedi.
kitabın sonunda katil kim diye biraz merak uyandırıyor ve hepsi bu kadar..
yazarla ilgili ağrı'da ki kitapçımın çok hoş bir anısı var.şöyle ki:
yazar istanbul'da ki tüyap fuarına katılmış.(fuarı yanlış hatırlamıyorsam eğer)
ve lütfen yazar hanıma söylermesiniz onun korsan kitapları sayesinde çok para kazandım demiş :)
biz bayağı gülmüştk ki yazar da aynı tepkiyi vermiş.:)"Bir daha yaşayabilmek için iki kere ölen benim."

Her şey, usta bir avcı olan Leon Gott'un, evinin garajında ölü bulunmasıyla başlar. Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles bu esrarengiz ölümün detaylarını araştırdıkça aralarında benzerlikler bulunan diğer vakalara ulaşırlar. Nihayetinde, yaptıkları araştırma onları altı yıl önce bir safari sırasında Afrika'da işlenen turist cinayetlerine kadar götürür.

Gözü pek ikilinin, katliamların ardındaki sır perdesini kaldırmak için o lanetli safariden kurtulabilen tek kişiye, Millie Jacobson'a ulaşmaları gerekir. Ancak genç kadın hâlâ tehlikede olduğunu düşünmektedir ve hayatta kalma mücadelesi vererek geçirdiği günleri hatırlamak istemiyordur. Bu yüzden Rizzoli ve Isles için, Millie'yi ikna etmek ve bu sıra dışı cinayetleri aydınlatmak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

"Tess Gerritsen'in sırlarla dolu cinayetleri konu alan romanına Afrika'nın yırtıcı hayvanları ve vahşi doğası şahitlik yapıyor. Nefes kesici bir Gerritsen romanı daha okumaya hazırlanın."
-Amazon-

"Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles sıra dışı ve aklın sınırlarını zorlayan cinayet vakalarını aydınlatmak için yine iş başında."
-Washington Post-

"Olay kurgusuyla okuyucularını her seferinde ters köşe yapmayı başarabilen Tess Gerritsen'den yine elinizden bırakamayacağınız, adrenalin dozu yüksek bir gerilim fırtınası daha."
-Los Angeles Times-
(Tanıtım Bülteninden)

keyifli okumlar..

1 yorum:

yorumlarınız için teşekkür ederim :)