19 Haziran 2016

bayan peregrine'nin tuhaf çocukları-gölge şehir,raannsom riggs...

bayan peregrine'nin tuhaf çocukları
gölge şehir


gölge şehir kesinlikle sürükleyici bir devam kitabı olmamış.
tüm kitap boyunca tuhaf çocuklar,tuhaf diyarın döngüsünden kurtulup bayan peregrine'i kuş hallinden kurtarmaya çalışıyorlar ve derken bamm bir sürpriz..hepsi bu kadar.
doğrusu ilki kadar beğenmedim.serinin bir de üçüncü kitabı var ki ben onun için hiç heyecanlı değilim.çünkü tek kitaplık hikaye üç kitaba yayılmış bu da laf kalabalığından başka bir şey vaad etmiyor.
ben filmin kitaptan çok daha iyi olabileceğini düşünüyorum.
filimle birlikte kitapta satılsn diye bence ilk önce senaryoyu kitaplaştırıp daha sonra da filmi çekiliyor ve her halukarda para kazanılıyor.
bu  tezim de burada dursun :)

bayan peregrine'nin tuhaf çocukları kitabı yazısı için buraya tıklayınız
bayan peregrine'nin tuhaf çocukları gölge şehir kitabı yazısı için buraya tıklayınız

s
 Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları'nın Macerası Gölge Şehir'de Devam Ediyor! 3 EYLÜL 1940. On tuhaf çocuk, ölümcül canavarlardan oluşan bir ordudan kaçıyor. Ve onlara yardım edebilecek tek kişi var, o da bir kuşun bedenine hapsolmuş durumda.

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları'nda başlayan olağanüstü yolculuk, Jacob Portman ve arkadaşlarının, dünyanın tuhaf başkenti olan Londra'ya yaptıkları yolculukla devam ediyor. Orada, müdireleri Bayan Peregrine'e yardım etmenin bir yolunu arayan tuhaf çocukları, savaş yüzünden yaralanmış bu şehrin karanlık köşelerinde korkutucu sürprizler bekliyor. Serinin ikinci kitabı Gölge Şehir de merak uyandıran eski fotoğraflarla heyecan verici bir hikâyeyi bir araya getiren, eşsiz bir kitap. Gölge Şehir'e yapılacak bu yolculukta siz de yerinizi ayırın!

"Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikâye yaratıyor." -John Green, Aynı Yıldızın Altında'nın çoksatan yazarı
"Tuhafın tadını almışları heyecanlandıracak bir macera…"
-Kirkus Reviews-

"İlk kitabın hayranları, bu kitabın içindeki ganimetlere bayılacak."
-School Library Journal-

"Güçlü bir devam kitabı, ilki kadar sürükleyici ve bağımlılık yaratıcı."
-Hypable-
(Tanıtım Bülteninden)

her halukarda yaşı genç okuyucuya kendini açan ve hitap eden bir kitap.
ben sırf tim burton hatırına aldım ve okudum.
keyifli okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)