26 Temmuz 2013

.dan brown,kayıp sembol...


her kitabı bıkmadan tekrar tekrar okunacak bir yazar.bu kitabında da adrenalin seviyesi hep yukarıda merak ve heyecanla okunuyor.

kitabın yurt dışı kapak tasarımı bence çok başarılı.


blogu düzenleyeyim derken maalesef pek çok postumu da yanlışlıkla
 silmişim.bu okudum bitti postu da onlardan birisi.
kayıp sembol soluksuz,sıkılmadan okuduğum kitaplardan
 biriydi.öncesinde da vinci'nin şifresini okumuş ve hayran kalmıştım tabi.
dan brown'ı seviyorsanız ve gizemlere merakınız varsa kaçırılmayacak bir kitap.
kurgusu,yazarın dili her şeyiyle çok güzel.
bence zevkle okunacak kitaplardan.
masonlar,farmasonlar,illuminati daha bilmem pek çok 
gizemli olay ve bilgilere tanıklık edeceksiniz.
çok zekice kaleme alınmış bir kitap ve insana acaba 
yazar mı yazdı yoksa birileri tarafından mı yazdırıldı sorusunu sorduruyor doğrusu.
ee işin içinde illimunati olunca insan hep şüpheyle yaklaşıyor doğrusu.
laf aramızda bir ara bu illuminatiyle bozmuştum :)
sonra baktım işin içinden çıkılacak gibi değil,tek göz 
her yerdeyse,gözden büyük Allah var dedim,bıraktım araştırmayı :)


kitap hakkında : (alıntı)

Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlardan sonra Kayıp Sembolde insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simge bilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binasında konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washingtona varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binasna bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomonın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdonı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antik çağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?...


Dan Brown22 Haziran 1964 doğumlu ABD'li yazar.
Amherst Koleji ve Philips Exeter Akademisi’nden mezun olduktan sonra bir süre eğitim gördüğü bu okullarda İngilizce öğretmenliği yaptı. Şifre çözme ve gizli hükümet örgütlerine duyduğu ilgi, 1996'da ilk romanı Dijital Kale'nin ortaya çıkmasını sağladı.
Roman, yayımlanmasından hemen sonra Dan Brown bir anda elektronik kitap listelerinde bir numaraya yükseldi. Amerika Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nı (NSA) konu alan roman sivil halkın mahremiyeti ile ulusal güvenlik arasındaki ince çizgiyi irdeliyordu.
Başkanlık Ödülü'nü kazanmış bir matematik profesörü ile ilahiyat müzisyeni bir annenin oğlu olan Dan Brown, bilim ve din gibi paradoksal felsefelerin egemen olduğu bir ortamda büyüdü. Bu birbirini tamamlayıcı görüşlerden aldığı esinle ünlü romanı Melekler ve Şeytanlar'ı 2000 yılında yazdı. Bu yapıt da bir İsviçre fizik laboratuarı ile Vatikan kenti arasında geçen, bilim ve din odaklı bir gerilim romanıdır.
Yazar 2001'de yazdığı tekno-gerilim türündeki ikinci romanın İhanet Noktası'nda da politikada ahlak, güvenlik ve gizli teknoloji konularını işledi.
Dan Brown, büyükbabasının da mason olduğunu pek çok programda açıklamıştır. Evlerinde garip önlükler ve beyaz eldivenler bulduğunu söylemiştir.Kayıp Sembol adlı romanını da bu yüzden yazdığı düşünülmektedir. Kitabın konusu da masonluktur.
Ayrıca, 2003 yılında çıkardığı ve tüm dünyada satış rekorları kıran Da Vinci Şifresi kitabının da yazarıdır. Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar kitaplarının filmi de çekilmiştir.
Sanat tarihçisi ve ressam olan eşi de araştırmalarına yardım etmekte ve eserlerine fon sağlamaktadır
hiç tereddüt etmeden kitabı alın ya da tedarik edin ve hemen okumaya başlayın derim ben.
iyi okumalar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Related Posts with Thumbnails