5 Haziran 2017

başka zaman kütüphaneleri-zoran zivkovic..Kitabınızın kapağını her açtığınızda başka bir hikayeyle karşılaşmak ister misiniz?Ya da posta kutunuzu her açıp kapama da ciltli bir dünya klasiğiyle karşılaşmak?Ya da yıllar sonra yazacağınız romanla buluşmayı ister miydiniz?İşte bu kitapta daha neler var neler.😉Kitaba tek kelimeyle ba-yıl-dım.😍#zoranživković'le işk kez tanıştım ama yazarlığını çok sevdim.Hafiften David Linch filmi izler gibi de oluyorsunuz çünkü sembol yada objeleri,olayları iyi takip etmelisiniz ama daha çok Alacakaranlık Kuşağında başrolünde kitapların oynadığı fantastik,hafif gerilimli,merak uyandırıcı,absürt olaylar serüvenlerinden oluşan bir filmin içine dalıyorsunuz😋Her hikayenin içine de insanların zaaflarıyla ilgili küçük dersler iliştirilmiş.😉 Uzun zamandır bu denli keyif almamıştım.2003 yılı fantezi ödüllü Sırp edebiyatından çıkmış bu öykü kitabını okumanızı çok isterim Zira #öykükitabı sevmeyrn ben hayran kaldım,her öykü bir diğerinden daha hoştu ve dünya boştu 🤗

Sırp edebiyatının önde gelen yazarlarından biri olan Zoran Zivkovic, postmodern fantezi türünün dünya üzerindeki en önemli yapıtlarından olan ve 2003 yılında Dünya Fantezi Ödülü'ne layık görülen "Başka Zaman Kütüphaneleri"nde iç içe geçmiş altı öyküye yer veriyor.
Gelecekte bir gün yazacağı romanlara Internet ortamında, bir web sitesinde rastlayan bir yazarla tanışırız bu öykülerin ilkinde. Sonraki öyküde, posta kutusunda sürekli olarak kalın ciltli kitaplar bulan ve oturduğu apartman dairesinin içini bu kitaplarla dolduran yalnız bir adam çıkar karşımıza. Üçüncü öyküde, dünya üzerinde gelmiş geçmiş ve halen yaşamakta olan tüm insanların biyografilerinden oluşan bir kütüphaneden bir gece vakti korkulu kuşkular içinde çıkmaya çalışırız. Dördüncü öyküde, cehennemde sonsuza dek kitap okumaya mahkûm edilmiş bir günahkârla aynı hücrede buluruz kendimizi. Bizi şaşkına çevirir bütün dünya kitaplarını içinde barındıran küçük bir kitap, beşinci öyküde. Son öyküde, kütüphanesinin rafında karşısına çıkan karton ciltli bir kitaptan kurtulmaya çalışan eski kitap koleksiyoncusunun tecrübesiyle dünya üzerinde bugüne değin yayımlanmış ne kadar kitap varsa hepsini içimizde buluruz.
Olağanüstü bir düş gücünün ürünü olan "Başka Zaman Kütüphaneleri," içinde Pandora'nın kutusunun saklı olduğu bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)

iyi okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Related Posts with Thumbnails