29 Ağustos 2016

big bang ve tanrı,caner taslaman...caner hocanın tüm kitaplarını almıştım.bunu da en son yaptığım d&r alışverilşinden alıp serimi tamamlamıştım.şimdi elimde toplam on üç ya da on dört caner hoca kitabından okunacak sadece üç tane kitap kaldı.darısı onlara diyelim.

kitabı çok severek okudum.bu kitapla birlikte stephen hawkin'in kara delikler ve bebek evrenler kitabını aynı anda okuyunca iki kitap birbirini çok güzel tamamladı.bu durum da hoş bir tevafuktu tabi ki.fırsatınız olursa siz de öyle yapın derim.
kitap,big bang teorisinin karşısında duran tüm tezlerin teker teker çürütülmesinden oluşuyor.akıcı bir uslup ve anlaşılır bir dile sahip.ben caner hocanın kitaplarını okumaktan çok büyük keyif alıyorum.siz de bu değerli akademisyenimizle tanışın ve bol bol okuyup takip edin isterim.:)
arka kapak:
 Big Bang teorisi, felsefe ve dinler açısından hangi sonuçları doğruyor? Tanrı var mı? Tanrı'nın varlığı bilimsel verilerle ve akılcı delillerle ispatlanabilir mi? Evren, bilimsel kanunlar, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz; tesadüfen mi oluştur, yoksa bilinçli bir yaratılışın ürünleri miyiz? Bütün bu soruların cevapları, bu kitabın ilgi odağını oluşturmaktadır.
Evren hakkında ne düşündüğümüz gerçekten de önemlidir. Evren hakkındaki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz hakkındaki görüşümüzü de belirlemektedir. Bu kitapta, hem fizik ve astronomi bilimleri, hem felsefe, hem de ilahiyat alanına girilmekte; bütün bu ayrı alanlardaki bilgi birleştirilmekte ve bu alanların arasına örülmüş duvarlara karşı çıkılmaktadır. Yazar bu kitapla, "insancı ilke" tartışmalarına kendi geliştirdiği "Dünya İlkesi" ile katılmaktadır.

Yazarın materyalist felsefeye, Eski Yunan felsefesine, özellikle de Kant'a ve Hawking'e getirdiği orjinal eleştirileri mutlaka okumalısınız. Bu kitapla, hem varlığımızın anlamı ile ilgili sorulara cevaplar bulacak, hem de bilim, felsefe ve ilahiyat alanına giren konularda önemli bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)