11 Mart 2017

zemberek kuşunun güncesi,haruki murakami...#murakami'nin en iyi kitabı #1q84 diyordum ama #zemberekkusununguncesi de onun kadar iyiymiş.Sadece lafı yine gereksiz uzatmış diye düşünüyorum.Uzun mektuplar,farklı karakterlerin uzun hayat anıları vs.Tam bir #harukimurakami kitabıydı,onun tavır ve tarzını,yazarlığını sonuna kadar yansıtıyordu.Psikolojik tahliller,"kuyu"gibi metaforlar,derin tarih bilgisi...her şey vardı.
Murakami'nin Uşikava adlı birinden hiç hoşlanmadığını hatta kötü bir anısı olduğunu düşünüyorum.🤔 Zira yine 1Q84'te olduğu gibi bu kitapta da Uşikava adlı karakter çok kıldı.😉
Okada'nın kedisinin kaybolup karısının terk etmesiyle birlikte gittikçe daha da absürtleşen hayat hikayesi.Merak içinde okuyorsunuz.
En güzel kitaplarından biriydi.


Japon edebiyatının aykırı çocuğu MURAKAMİ HARUKİ "Zemberek Kuşunun Güncesi" adlı, kendisine dünya
edebiyatında önemli bir yer açan romanıyla Türkçe'de. Onu İmkânsızın Şarkısı'yla tanıyan okurları yine keyifli
edebiyat dakikaları bekliyor. Toru'nun başına gelen olağandışı olaylar MURAKAMİ'nin hayalgücünün genişliğini bize bir kez daha gösteriyor. Gerçek ile olağanüstü arasında gidip gelen bu romanın, yazarın dünyasını okuyucuya cömertçe ve hiçbir sınır tanımadan sunduğu kesin. Üstelik cesur bir girişim bu. Yani Zemberekkuşu'nun Güncesi'nde MURAKAMİ'nin yetkin ve cesur kalemiyle bir kez daha buluşacaksınız.

keyifle kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)