18 Mart 2017

bayan peregrine'nin tuhaf çocukları-ruhları kütüphanesi,raannsom riggs...


#bayanperegrinenintuhafcocuklari kitap raflarına sıkı bir giriş yapmışti ve hikayesi de öyleydi fakat devamı iyi gelmedi diye düşünüyorum.
☕Ilk kitap heyecan verici ve merak uyandırıcıydı ama mükemmel değildi.
☕Ikinci kitsp #golgesehir sadece yazılmak icin yazılmış,ticari amaç güdülmüştü.Tüm kitapta tuhaf çocuklar döngüden kurtuluyor ve Bayan Peregrine'yi kayip ediyorlardi.
☕Üçüncü kitap #ruhlartutuphanesi macera varmış taklidi yapıyor bence.Neyse ki seri tamamlandi.
Kesinlikle yaşı küçük okurları mutlu edecek türden bir kitap ve tek kitaplık hikaye üç kitaba sığdırılmış.Bende tasarruf yaptim ve sözümun eri oldum üç postu bir postta topladim.😛

bayan peregrine'nin tuhaf çocukları kitabı yazısı için buraya tıklayınız
bayan peregrine'nin tuhaf çocukları gölge şehir kitabı yazısı için buraya tıklayınız


arka kapak:

Tuhaf çocukların hikayesi, serinin üçüncü kitabı Ruhlar Kütüphanesi'yle son buluyor. Olağanüstü güçlere sahip bir çocuk. Ölümcül canavarlardan oluşan bir ordu. Tuhafların geleceği için verilen destansı bir savaş.

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları ile başlayan ve Gölge Şehir ile devam eden macera, Ruhlar Kütüphanesi'nde nefes kesici bir son buluyor. Öykümüz on altı yaşındaki Jacob'ın yeni bir özel güç keşfedip, tuhaf yoldaşlarını sıkı korunan bir kaleden kurtarmak için tarihin içine dalmasıyla başlıyor. Bu yolda Jacob'a, ateşi kontrol edebilen Emma Bloom ve kayıp çocukları bulmakta üstüne olmayan Addison MacHenry adlı bir köpek eşlik ediyor.

Günümüz Londra'sından, Viktorya İngilteresi'nin en korkunç mahallesi olan Şeytanın Arka Bahçesi'nin labirentvari arka sokaklarına seyahat edecekler. Burada, bütün tuhaf çocukların kaderleri belirlenecek. Serinin önceki kitaplarında olduğu gibi, Ruhlar Kütüphanesi heyecan verici fantazi ile daha önce hiç basılmamış eski fotoğrafları ve eşi benzeri olmayan bir okuma deneyimini kusursuz biçimde bir araya getiriyor.
(Tanıtım Bülteninden)


keyifli okumalar...

2 yorum:

  1. bu seriyi bizim yeğen okuyup çok beğendiğini ifade etmişti , hatta üzülmüştüm okuyamadım diye , sanırım üzüntüm bir nebze hafifledi , merci :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. tim burthon'lu filmi bile ölümüne sıcıydı,tam bir hayal kırıklığı.aslında kitabından daha iyi olmuş ama seri çok sıkıcı içi boş kalmış bu filmede yansımış.hiç bir şey kaçırmadın yani relaks :)

      Sil

yorumlarınız için teşekkür ederim :)