16 Mayıs 2017

telapati-hafıza-ütopya,leonardo patrignani...

telepati


Harika bir seriye başlamışım.Elime alınca bırakmadım resmen.Paralel evrenlerde geçen bir aşk hikayesi.Her bölümde başka bir sürprizle ilerledi.Çok zekice kurgulanmış bir hikayesi var.Ben böyle #bilimkurgu hikayelere bayılıyorum.Yazarın İtalyan olması da bence gayet manidar ve şimdi ilk iş ara vermeden ikinci kitaba başlamak.Bilimkurgu severlere şiddetle tavsiye ederim.

arka kapak:

Ya bu hayat çok sayıda ihtimalden sadece biriyse?

Alex ve Jenny on altı yaşında iki gençtir. Alex Milano'da, Jenny ise Melbourne'da yaşamaktadır. Son dört yıl boyunca zaman zaman birbirlerini bilinçlerini kaybettikleri anlarda, hiçbir uyarı vermeden gerçekleşen telepatik iletişimleri sırasında görmüşlerdir.

Bu telepatik nöbetlerin birinde buluşmak üzere sözleşen iki genç, aynı gün aynı yerde durmasına rağmen birbirini göremez. Bu, şaşırtıcı bir keşif yapmalarını sağlar: Farklı boyutlarda yaşamaktadırlar. Jenny'nin evreninde Alex bambaşka biridir. Alex'in evreninde ise Jenny altı yaşında ölmüştür. Onlar birbirlerini bulmaya çalışırken Çoklu Evren patlayıp yok olmanın eşiğine gelmiştir ama Jenny ve Alex'in kesinlikle buluşması gerekmektedir çünkü Dünya'nın geleceği buna bağlıdır. Yaklaşmakta olan kaderi yalnızca aşkları değiştirebilecektir…

"Telepati birçok açıdan harika ve başarıyı Açlık Oyunları kadar hak ediyor. Sinematik içeriğe sahip bu eğlenceli kitabı bitirmek için kendinizle yarışacaksınız. Patrignani gençlik edebiyatına yeni bir soluk getirecek."
-Glenn Cooper-
(Tanıtım Bülteninden)

hafıza


 Hafıza akşam bitti ve hikaye gerçekten hiç tahmin edilemeyecek bir noktaya doğru gitti.Ne adrenalin ne merak azalmadı ikinci kitapta .Üçüncü kitap için merak hat safhada gerçekten.Çok ama çok zekice kurgulanmış bir seri.#Bilimkurgu severlere m okumaları için canı gönülden tavsiye edebilirim bu seriyi.
Üçüncü kitapta buluşuruz.Ilk işim üçe başlamak ve seri kitap okunuyorsa ara vermemek gerektiğini anladım yoksa insanın kitap için modu gerçekten düşüyor.
Çok güzel ve heyecan veren bir kştaptı.



Paralel evrenler, dünyayı içinden çıkılmaz bir hapishaneye dönüştürüyor. Bu hapisten kurtulmanın tek yolu ise hatıralar...


Alex, Jenny ve Marco, Çoklu Evren'in sonsuz yollarında kaybolmanın nasıl bir his olduğunu yaşayarak öğrenmiştir. Oysa şimdi, yalnızca hatıralarını görebildikleri, Memoria adlı zihinsel boyutun kapalı kafesinden nasıl çıkacaklarını bilememektedirler. Parçası oldukları uygarlığın sona ermesinden yüzyıllar sonra, yeryüzünde yeni bir çağ başlamıştır ve üç gencin, yüzyıllar sonra bu yeni çağa uyanmalarını sağlayan, geçmişlerinde saklı sırrı keşfetmeleri gerekmektedir. Alex, Jenny ve Marco hatıralarını kullanarak bu sonsuz mahkûmiyetten kurtulmanın bir yolunu bulabilecek midir?



"Zaman ve mekânda yapılan merak uyandırıcı bir yolculuk, bir yapboz ve sınırları olmayan bir aşk hikâyesi… Kısacası, elinizden bırakamayacağınız bir kitap."
-Licia Troisi-



"Büyüleyici bir hikâye; maceranın nasıl biteceğini öğrenmek için bir an önce son sayfaya ulaşmayı arzulayacaksınız…"
-La RepubblIca-
(Tanıtım Bülteninden)

ütopya


Öncelikle şunu söylemeliyim ki seri kitapları hem seviyorum hem de hazetmiyorum.😉 Seviyorum çünkü macera hemen bitmiyor,hazetmiyorum çünkü oku oku bitmiyor.😊Tam bir handikap dostum.😁
Neyse çok zekice kurgulanmış bir hikayeydi.Olayların nereye doğru yol alacağını üç kitapta da kestiremiyordunuz.Kafam çok yerde karıştı doğrusu.Paralel evrenler,her evrende aynı kişilerin farklı hayatları,klonlanan insanlar en nihayetinde distopik bir çağ sayılabilecek bir hayatta son bulacak hayat hikayeleri derken bambaşka bir son.🤔
Hasılı güzeldi.#bilimkurgu severlere nacizane tavsiyedir.🙂

arka kapak:


Paralel evrenlerden geçtiler. Zamanın sınırlarını çiğnediler. Peki, gerçeği bulmak için çıktıkları yolculuk, Jenny, Alex ve Marco'yu nereye sürükleyecek? Bütün sınırların ötesinde birbirine bağlanan Jenny ile lex'in hikayesinde baş döndürücü bir son.

Her yolculuğun sonu yeni bir dünya'ya açılır… 

Jenny, Alex ve Marco on sekiz yıl boyunca huzurlu ve güven içinde bir hayat sürerler fakat bu, Çoklu Evren'in sayısız gerçekliklerinden yalnızca biridir. Doğu'ya giden gemiye yetişmeye çalışırken aslında neler yaşanmıştır? Anna'nın takası ne gibi trajik sonuçlar doğurmuştur? Dünya, bir diktatörün yönetimiyle parçalanmaktayken seksen yaşında bir adam mahkûm edilmiş ve iki genç, laboratuvar farelerine dönüştürülmüştür. Tek umut ise zihinleridir.
(Tanıtım Bülteninden)


keyifli bir seriydi....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Related Posts with Thumbnails